close
تبلیغات در اینترنت
بیت الرضا - 166

علائم آخرالزمان

701 بازدید

حجته الاسلام و المسلمين حاج شيخ جواد خراساني بعضي از علائم آخرالزمان را بر اساس احاديث قسمت بندي کرده و فرموده:

1) از دين جز اسمش نماند.

2) خود را مسلمان مي نامند ولي دورترين مردم به اسلام هستند.

3) صبر کننده بر دين مثل کسي است که آتش در دست نگه دارد.(از بس که مسخره مي شود و مورد ظلم قرار مي گيرد و دائما توسط عوامل مختلف تحت تاثير قرار مي گيرد مانند ماهواره، سايت هاي آنچناني، خيابان ها و...)

4) دين را به خاطر دنيا مي فروشند و قيدش را مي زنند. 

5) مباني ديني پائين آمده و دنيا در نظرشان برتر مي شود.(به هرکي ميگي نماز بهت مي خنده به هرکي بگي جهنم مسخرت مي کنه و...).

6) اگر دنيايشان سالم باشد هرچه از دينشان تلف شود نمي ترسند.

7) دينشان، شکمشان، پولشان و قبله شان زنانشان باشند.

8) براي بدست آوردن پول تعظيم و پاچه خاري مي کنند وبه خاک مي افتند.

9) حيران و سرگردانند.(نمي دانند به دين شان برسند يا دنيايشان و يا هيچ کدام).

10) نمي شود که آنها را مسلمان ناميد(يعني فقط اسما مسلمانند).


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب
برچسب ها : , , , , , , , ,

ایرانیان چگونه شیعه شدند؟

560 بازدید

 

 ایرانیان چگونه شیعه شدند؟

سابقه دین اسلام در سرزمین ايران به عصر حیات «پیامبر اکرم(ص)» و نامه آن حضرت به «خسرو پرویز» شاه ایران برمی‏گردد؛ و ورود رسمی این دین به این سرزمین، به سال 16 هجري و در زمان حکومت «عمر بن خطاب» خليفه دوم.

 

اما سؤال اساسي اين است که به رغم ورود اسلام به ايران در دوره خلفا و همچنين به رغم آنکه ايرانيان قرون اوليه، اکثراً جزو اهل سنت بودند، چگونه شد که هم اينک شاهد اکثريت ايرانيان شيعي هستيم؟

 

در اين نوشته، بحث کلامي مطرح نيست. بلکه از دیدگاه "جامعه‏شناسي تاريخي" بررسی می‏کنیم که چه تحولاتی باعث شد که اکثر ایرانیان، شيعه شوند.

 

در خصوص سؤال فوق دو دسته پاسخ ارائه شده است:

 

1. پاسخ هاي نادرست و افسانه‏اي.

 

2. پاسخ صحيح و منطقي.

 

در اينجا ضمن طرح چند پاسخ افسانه‏اي و نقد آنها، در انتها پاسخ صحيح را ارائه خواهيم کرد.

 

1. پاسخ‏هاي نادرست و افسانه‏ای:

 

1 ـ 1. ازدواج امام حسين (ع) با شهربانو دختر يزدگرد سوم از سلسله ساساني، باعث علاقه ايرانيان به اهل بيت(ع) و در نتیجه تشيع ايرانيان شده است.

 

نقد اين پاسخ:

 

اولاً: اساس چنين داستاني صحيح نيست.

 

ثانياً: لازمه‏ی صحت اين داستان آن است که ايرانيان مي‏بايست به خود سلسله ساسانيان علاقه داشته باشند، تا به دامادشان هم علاقه داشته باشند. در حالي که ایرانیان اجازه داده‏اند تا اين سلسله براحتي فرو بپاشد و حتي يزدگرد نيز پا به فرار گذاشت و در شهرهاي مختلف ايران آواره بود تا اين که سرانجام توسط "آسياباني ایرانی" در "مرو" کشته شد.

 

ثالثاً: پاسخ ديگري هم شهيد مطهري مي‏دهد و آن اينکه تعدادي از امويان هم با ساسانيان پيوند زناشويي بستند. پس چرا ايرانيان نسبت به امويان علاقه‏مند نشدند؟

 

2 ـ 1. ايرانيان در اصل ضد اعراب، ضد اسلام و ضد مسلمانان بوده‏اند. وقتي ايران توسط مسلمانان فتح شد، ايرانيان مجبور بودند در ظاهر بگويند ما مسلمان شده‏ايم و الا کشته مي‏شدند يا بايد جريمه مي‏پرداختند. لذا در ظاهر اسلام را قبول مي‏کردند اما در واقع همان عقايد زرتشتي‏گري و عقايد قبل از اسلام خود را حفظ کردند و ادامه دادند لکن تحت عنوان شيعه. پس تشيع، مذهبي است که در اصل به دست ايرانيان ساخته شده و ربطي به اسلام ندارد، بلکه مذهبي ايراني است.

 

نقد اين پاسخ:

 

اولاً: اين نظريه زماني مي‏تواند صحيح باشد که رهبران اصلي شيعه ايراني باشند؛ در حالي که همه رهبران اصلي شيعه که ائمه معصومين عليهم السلام هستند، عرب هستند.

 

ثانیاً: اين نظريه در صورتي صحيح است که شيعيان اوليه همه ايراني باشند در حالي که جز تعداد کمي از شيعيان اوليه ـ نظير «جناب سلمان فارسي» ـ غالب شيعيان از عرب‏ها بودند.

 

ثالثاً: نظريه فوق وقتي مي‏تواند صحيح باشد که منابع و متون اصلي شيعه با ساير مسلمانان تفاوت مي‏داشت و مي‏بايست اين تفاوت در منابع ايراني خود را نشان دهد. در حالي که اينطور نيست. اولين منبع اصلي مسلمان قرآن کريم است که شيعه و غير شيعه به آن اعتقاد دارند. دومين منبع سنت است. اجماع هم به همان کتاب و سنت برمي‏گردد و عقل به مستقلات عقليه باز مي‏گردد که اختصاص به ايرانيان ندارد بلکه مربوط به همه است.

 

رابعاً: نظريه فوق وقتي مي‏توانست قرين واقع باشد که ايرانيان از همان قرون اوليه تماماً شيعه باشند. در حالي که ايرانيان در اين دوره‏ها غالباً غير شيعه بوده و به اسلام اهل سنت گرايش داشتند و اکثر رهبران اهل سنت هم از ايرانيان بودند. همچنين مؤلفان متون ديني اهل سنت اکثراً ايراني هستند و اين نکته‏اي است که شهيد مطهري در کتاب خدمات متقابل اسلام و ايران مي‏آورد.

 

شکلک های محدثه


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب

آموزش تصویری ساخت فروشگاه رایگان خرید شارژ

3318 بازدید

باسلام

  چونگی ساخت فروشگاه رایگان خرید شارژ

 

  • بر روی آدرس مقابل کلیک کنید و وارد شوید   http://sulduz.1000charge.com/a/r/13938
  • طبق عکس زیر در کادر شماره 1  آدرس فروشگاه را وارد کنید ، در انتخاب نام کاربری (آدرس فروشگاه) دقت کنید چون قابل تغیر نمیباشد
  • در کادر شماره 2 رمز عبور  و تکرار آن را وارد کنید
  • در کادر شماره 3 ایمیل و ترار آن را وارد کنید ( ایمیل حقیقی خود را وارد کنید چون لینک فعال سازی به همان آدرس فرستاده میشود )
  • در کارد شماره 4 کد امنیتی که در عکس مشاهده میشود را وارد کنید
  • بعد از اتمام این کار ها بر روی دکمه ثبت کلیک کنید تا فروشگاه شما ساخته شود
  • به ایمیل خود بروید و بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا فروشگاه شما فعال شود
  •  بعد از فعال کردن فروشگاه  با فروش کارت شارژ برای خودتان درآمد کسب کنید

 

http://up.meftahelberr.ir/up/shia-14/amoxesh/Snapshot_2014-03-31_121833.png

 

 

مشکلات یا سوالات خود را ازطریق نظرات همین پست مطرح کنید

منتظر نظرات گرمتان هستیم

موفق و پیروز و سربلند باشید 

 


امتیاز : نتیجه : 2 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 2