close
تبلیغات در اینترنت
وصیت نامه شهدا

مادر شهید علی اکبر مشرفی درگذشت

576 بازدید

مادر شهید علی اکبر مشرفی درگذشت

 

 حاجیه خانم فاطمه عذرا اقدسی (مشرفی) مادر شهید علی اکبر مشرفی از شهدای گرانقدر شهرستان آمل درگذشت و مراسمات ختم این مادر شهید در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ، سیزدهم و چهاردهم اسفند در حسینیه شهدای قادی محله برگزار شد اما حضور مسئولین شهرستانی در این مراسمات کمرنگ بود.

پیام تسلیت هیئت تحریریه سایت فرهنگی مذهبی قافی

شایستگی این مادر که مطمئنا به دلیل دارا بودن صفات نیک و برجسته شان بوده موجب کسب عنوان مادر شهید که مقام و درجه ای است الهی گردیده است.
در مجموعه تابناک نظام مقدس جمهوری اسلامی درخشنده ترین و نفیس ترین گوهر گرانبها یاد و خاطره شهیدان است. آنان که خون مقدس خود را در پای شجره طوبای مصلح جهانی نثار کردند.
از این رو برماست که سر تکریم و تعظیم به آستان خانواده های شهدا  فرود آوریم و دخیل بندیم به خانه آنها که بیت نورانی شهید محل فراز و فرود ملائکة الله و مالامال از انفاس قدسیه شهیدان حی و حاضر و معطر به عطر شهادت است.

اعضاء هیئت تحریریه سایت فرهنگی مذهبی قافی ، درگذشت مادر شهید علی اکبر مشرفی را خدمت فرزندان و بستگان این مادر گرانقدر تسلیت عرض نموده و علو درجات را برایش آرزو می کنند.


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5


ادامه مطلب

دکتر مصطفی چمران

دسته بندی: وصیت نامه شهدا,
534 بازدید

دکتر مصطفی چمران

 

بِسْمِ‏الله الرََّّحْمنِ الرََّّحيمِ

من‏المؤمنين‏رجال‏صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضي‏نحبه و منهم من ينتظر و مابدلوا تبديلا.

«قرآن كريم- الاحزاب آيه23»

سخن گفتن از شهيدي با ابعاد گوناگون، ‌از اسوه‏اي كه جمع اضداد بود، از آهن و اشك، ‌از شير بيشة نبرد و عارف شب‏هاي قيرگون، از پدر يتيمان و دشمن سرسخت كافران بسيار سخت بلكه محال است.

سخن گفتن از شهيد دكتر مصطفي چمران، اين مرد عمل و نه مرد سخن، اين نمونه كامل هجرت، جهاد و شهادت، اين شاگرد مكتب علي(ع)، اين مالك‏اشتر جنوب لبنان و حمزة كربلاي خوزستان سخت و دشوار است. چرا كه حتي نمي‏توان يكي از ابعاد وجودي او را آنگونه كه هست، توصيف كرد و نبايست انتظار داشت كه بتوانيم تصوير كاملي در اين مختصر از او ترسيم نمايئم، كه مردان و رهروان راه علي(ع) و حسين(ع) را با اين كلمات مادي و معيارهاي خاكي نمي‏شود توصيف نمود و سنجيد.

اين مروري است گذرا و سريع، بر حيات كوتاه اما پرحادثه و سراسر تلاش، ايثار، عشق و فداكاري شهيد دكتر مصطفي چمران.

تـولد:

دكتر مصطفي چمران در سال 1311 در تهران، خيابان پانزده خرداد، بازار آهنگرها، سرپولك متولد شد.

تحصيـلات:

19.gif (200×71)

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب

شهید سید مرتضی آوینی

دسته بندی: وصیت نامه شهدا,
556 بازدید

شهید سید مرتضی آوینی

شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد او از کودکی با هنر انس داشت؛ شعر می‌سرود داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد تحصیلات دانشگاهی‌اش را نیز در رشته‌ای به انجام رساند که به طبع هنری او سازگار بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلم‌سازی پرداخت:

 

19.gif (200×71)

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب

عباس بابایی

دسته بندی: وصیت نامه شهدا,
613 بازدید

عباس بابایی

 

 

زندگی نامه شهید عباس بابایی

شهید عباس بابایی، بزرگ مردی كه در مكتب شهادت پرورش یافت مجاهدی كه زهد و تقوایش بسان دریایی خروشان بود و هر لحظه از زندگانیش موج ها در برداشت. مرد وارسته ای كه سراسر وجودش عشق و از خودگذشتگی و كرامت بود، رزمنده ای كه دلاور میدان جنگ بود و مبارزی سترگ با نفس اماره ی خویش. از آن زمان كه خود را شناخت كوشید تا جز در جهت خشنودی حق تعالی گام برندارد. به راستی او گمنام، اما آشنای همه بود. از آن روستاییِ ساده دل، تا آن خلبان دلیر و بی باك. شهید بابایی در سال 1329، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دوره ی ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال 1348، به دانشكده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی برای تكمیل دوره به آمریكا اعزام شد. شهید بابایی در سال

 

19.gif (200×71) 

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب

مهدي زين الدين

دسته بندی: وصیت نامه شهدا,
719 بازدید

مهدي زين الدين

 

باسمه تعالی

قبلا‌ْ برمناطق وعملیات های غرورآمیزهشت سال دفاع مقدس مروری داشتیم .حال قصدداریم باآن دسته ازشهیدانی که این حماسه هاراآفریدندآشناشویم ابتدابه سراغ شهیدزین الدین وبازندگینامه ی این شهیدگرانقدراشنامی شویم رفتیم

ولادت

19.gif (200×71)

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0


ادامه مطلب